Welkom in Ter Heijde

Slag bij Ter Heijde

Kerk in Ter Heijde aan Zee

Eigen site Herv Gem TH a Z

Kerkdiensten

dshmast

Kerkendagen Keulen 2007

Studiereis Londen 2007

Studiereis Z-A in 2005

Londen 2002 

Assisi 2006 

diaconie

pastoraat

bijbel & zending

Vakantie Zuid Afrika

Duns Scotus

       

 

Studiereis naar Londen en Oxford (mei 2007) 

voor predikanten in de Protestantse Kerk in Nederland ( uit het cursusaanbod nascholing voor predikanten)

  onder leiding van  ds. Dick Looijen en dr. Gert Noort

Thema: vernieuwende missionaire initiatieven in Londen en Oxford 

Specifieke opdracht deelnemers:  We kijken vooral naar 'Fresh expressions of church'.

 

Maandag 7 mei

Op maandagmorgen vliegen we met easyJet naar Londen - Stansted en reizen vervolgens met de bus naar Liverpool station

 

 We gaan eerst naar ons nachtverblijf om onze spullen te stallen.

Vroeger heette het The Foreign Missions Club, bedoeld als onderdak voor zendingswerkers op verlof. 

Highbury Centre -achterzijde met rozentuin 

's Middags krijgen we een observatieopdracht: de postmoderne & urbane (stedelijke) context. 

De ene groep gaat naar Art Gallery 'Tate Modern',  een omgebouwde - gigantisch grote - voormalige elektriciteitscentrale aan de oever van de Thames.

(ontwikkelingen in de moderne kunst weerspiegelen veranderingen in het levensgevoel ! .......)

  de enorme hal                  het kolossale gebouw

De andere groep op verkenning in de wijk Spitalfields, een verbastering van de vroegere naam Hospital fields.

Christchurch                         

In deze wijk wonen veel moslims van oorsprong uit Bengalen. Het is een vriendelijke wijk, waar het goed wonen is in eenvoudige huizen. Ooit was de wijk een toevluchtsoord voor Hugenoten en later weer voor Joden. De hugenotenkerk werd later synagoge en is nu een moskee.

Om 17.00 uur bezoeken we de St. Pauls voor een 'evensong'.

          

's Avonds houden we in het hotel een evaluatie van de verschillende observaties en krijgen we van Gert van Noort een inleiding op thema's bij Stuart Murray, die te maken hebben met missionair gemeente zijn. 

  Stuart Murray is docent gemeentestichting verbonden aan Spurgeon’s College in Londen. Hij is de oprichter van het zendingsgenootschap Urban Expression. Hij schreef boeken over "Kerk-planting" , het "Post-christendom", "Church after christendom" en over wat wij als kerken kunnen leren van nieuwe kerken. 

Vanuit zijn 'radicaal doperse' visie uit hij krakende kritiek op 'christendom' en de daarbij behorende kerken.  Kunnen wij van hem leren? 

In alle kritiek spreekt hij hoopvol over de 'kerk' in het post-christendom!

Hij doet een krachtig pleidooi om niet (te lang) te rouwen over de teloorgang van het christendom, maar met vreugde de nieuwe kansen aan te grijpen die het postchristendom biedt voor de gemeente om te getuigen.

Om een indruk te krijgen van zijn visie: op de volgende site wordt Murray 's gedachtegoed uitgewerkt - kernachtig weergegeven in helder Nederlands - en toegepast op de Nederlandse situatie.  Klik hier

Dinsdag 8 mei

                                                                                                                                    

Deze morgen gaan we naar de Isle of Dogs en brengen een bezoek aan Departure (een centrum om mensen te bereiken door middel van kunst), het nieuwe Limehouse project  van de London City Mission. 

                    

Dr. John Nicholls, algemeen secretaris van de London City Mission heet ons welkom en Henk Bouma vertelt ons over zijn werk.

Voor het project Departure klik hier

Voor meer informatie over de London City Mission klik hier

's Middags bezoeken we Bromley by Bow, een project van multicultureel gemeenschapwerk, geleid door de plaatselijke gemeente. 

   

Aan het einde van de middag hebben we in de Union Chapel in Highbury een ontmoeting met de predikante Fionnaigh Reid, samen met de coördinator van een daklozenproject en met de coördinator van het ´Arts Project´. Ook enkele gemeenteleden zullen acte de presence geven.

Fionnaigh

Avondeten met causerie van Francis Brienen.

Woensdag 9 mei

  Wycliff Hall                      de kapel

Vandaag bezoeken we Wycliffe Hall in Oxford.  We worden welkom geheten door dr. Richard Turnbull, hoofd van het college. Hij geeft ons een korte introductie op de visie van het instituut.

Hierna geeft Steven Croft een inleiding op Fresh Expressions. 

Na de lunch krijgen we een rondleiding door Wycliff Hall en het centrum van Oxford.

Rev. dr. Adrian Chatfield vertelt ons over de visie van Wycliff Hall en de predikantenopleiding, in het bijzonder over de missionaire aspecten in het programma (missionair predikantschap).

Dr. B. van den Toren, spreekt met ons over wat wij in onze Nederlandse Protestantse kerk kunnen leren wat betreft opleiding. We ontmoeten daar ook andere stafleden van Wycliff Hall.

John Wycliffe

Na het avondeten hebben we de avond nodig om met de Oxfordtube (bus) terug te gaan naar ons onderkomen in Londen.

Donderdag 10 mei

's Morgens bespreken we in de groep eerst onze ervaringen, waarna we een bezoek brengen aan St. Pauls Shadwell, een kerkplanting van de Holy Trinity Brompton Church, bekend van de Alphacursus. Hun site: klik hier

 

 

We hebben een gesprek met de voorgangers o.a. Ric Thorpe

Na het middageten in een idyllisch restaurant met uitzicht op de Thames halen we onze bagage op om weer naar huis te gaan.

Om kwart voor zeven stijgen we op van Stansted om tegen negen uur weer op Schiphol aan te komen.

Het was een inspirerende en bemoedigende studiereis!

 

Deze studiereis in het kader van nascholing werd georganiseerd door:

&  &  -